Пријем за учеснике Радионице за израду политика
Универзитет у Бањој ЛуциОпштеПроректорка за међународну и међууниверзитетску сарадњу Универзитета у Бањој Луци проф. др Кристина Пантелић Бабић, 30. септембра 2025. године, у просторијама Ректората, одржала је састанак са учесницима догађаја Радионица за израду политика, која се одржава од 29. септембра до 1. октобра на Факултету политичких наука у оквиру Жан Моне мреже „ValEUs – Contestation of EU Values”.
Састанку су присуствовали доц. др Нина Сајић, руководилац мреже, као и представници универзитета из САД, Њемачке, Мексика, Холандије, Италије и Грчке. На пријему су били и студенти који су подијелили своја искуства студирања на интернационалним универзитетима.
Током сусрета представљен је рад Универзитета у Бањој Луци, а разговор је посвећен и потенцијалној сарадњи у области међународне сарадње и афирмисању интернационализације високошколских установа.
Иначе, ова Жан Моне мрежа трогодишњи је пројекат који окупља 20 партнерских институција из 17 земаља и пет континената, а координира га Европски универзитет Вијадрина у Франкфурту на Одри, уз финансијску подршку ЕУ. Циљ мреже је критичко преиспитивање европских вриједности кроз академска истраживања, јавне дебате, љетње школе и радионице.
Универзитет у Бањој Луци учешћем у овој мрежи додатно афирмише своју улогу у европским академским и друштвеним токовима.
Фото: Д. Десница