Делегација УНИБЛ на Форуму о здрављу у Кини
Универзитет у Бањој ЛуциОпштеДелегација Универзитета у Бањој Луци (УНИБЛ) борави у радној посјети Народној Републици Кини, гдје је учествовала на Међународном форуму о глобалном здрављу и савременим достигнућима, одржаном 11. јуна 2025. године, у граду Ћонгхаи, на острву Хајнан.
Ректор Универзитета у Бањој Луци проф. др Радослав Гајанин обратио се учесницима форума излагањем на тему „Разликовање нодуларних и улцерозних промјена у усној дупљиˮ. Декан Медицинског факултета Универзитета у Бањој Луци говорио је о теми „Антимикробна активност екстракта коре нара и његових састојакаˮ.
На овом престижном догађају, у организацији Шангај Ђаотонг универзитета, Међународног медицинског центра Хајнан и Иновационог центра за глобално здравље, учествовали су и проректор за људске и материјалне ресурсе проф. др Далибор Кесић, као и директорка Конфуцијевог института при Универзитету у Бањој Луци доц. др Љиљана Стевић.
У саставу делегације налази се и асистент на Филолошком факултету Универзитета у Бањој Луци Ања Мудреновић, ма.