Viber X logo

Budući učitelji učestvovali na ''Učiteljijadi''

Univerzitet u Banjoj LuciOpšte

Učiteljski studij Filozofskog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci učestvovao je od 11. do 13. maja na ''Učiteljijadi 2019'' održanoj na Zlatiboru.

U mnoštvu ekipnih i pojedinačnih sportova, studenti Filozofskog fakulteta su učestvovali u takmičenjima iz odbojke, stonog tenisa i šaha.

U ženskoj odbojci i stonom tenisu, gdje je bila velika konkurencija, naši studenti su osvojili zapaženo četvrto mjesto.

Kada je u pitanju takmičenje u šahu, Filozofski fakultet UNIBL osvojio je prvo mjesto. Anđela Bibić, studentkinja druge godine Učiteljskog studija, pobjednik je ženskog turnira u šahu.

Koordinatori i voditelji ovogodišnje Učiteljijade ispred Filozofskog fakulteta bili su prof. dr Brane Mikanović dekan, prof. dr Slaviša Jenjić, rukovodilac Učiteljskog studija i Želimir Dragić, asistent.

Organizator ''Učiteljijade'' je Zajednica učitelja Srbije, a čiji je član Filozofski fakultet Univerziteta u Banjoj Luci. Ovogodišnji domaćin je bio Učiteljski fakultet u Prizrenu (Leposavić), dok je sljedeći domaćin ''Učiteljijade'' Pedagoški fakultet u Vranju.